Sochařství : dřevo

Kategorie

bronz
kámen
dřevo
ostatni

Stáří

od  do 

Cena:

od  do 

Vlastnosti:

originál
reprodukce
neurčeno

Lokalita:

Antisemitikum, mistrně vyřezaná figura nacistického třídního nepřítele, Židovský obchodník s přehnanými rysy, sloužil jako učební pomůcka, zespoda označeno razítkem a na plintě monogram, výška 33cm
Vloženo: před 189 dny             Lokalita: všechny kraje
Cena Kup teď: 10 900
Torzo ořech
Vloženo: před 1538 dny             Lokalita: všechny kraje
Cena Kup teď: 22 000
Socha Madony, dřevořezba, autor neznámý, polychromovaná, výška cca 78cm, šířka cca 28cm, opatřeno povolením k vývozu od Národního pamatkového ústavu.
Vloženo: před 1846 dny             Lokalita: Praha
Cena Kup teď: 20 000
Dřevěná socha Madony, dřevořezba, 19. století, autor neznámý, polychromovaná, výška cca 78cm, šířka cca 28 cm, opatřeno povolením k vývozu od Národního památkového ústavu.
Vloženo: před 1846 dny             Lokalita: Praha
Cena Kup teď: 32 000
Socha prosebníka na dodatečně doplněném kruhovém podstavci, dřevořezba, 19. století, autor neznámý, polychromovaná výška s podstavcem cca 35 cm, sířka cca 17 cm, opatřeno povolením k vývozu od Národního Památkového Úřadu.
Vloženo: před 1846 dny             Lokalita: Praha
Cena Kup teď: 32 000
Dřevěná busta výška 31cm.19.stoleti
Vloženo: před 1847 dny             Lokalita: Praha
Cena Kup teď: 4 600
Stránka | 1 | 

Sochařství - dřevo, starožitnosti

Sochařství je svébytným druhem výtvarného umění. Je v něm propojena architektura a malířství, od kterých se ale odlišuje materiálem i metodou. Sochy jsou na rozdíl od obrazů trojrozměrnými uměleckými díly – můžeme se jich dotýkat a vnímat je v interiéru ze všech stran. Sochařství podle techniky zpracování výchozího materiálu rozdělujeme na dvě základní kategorie – na sochařství skulptivní (socha vzniká odebíráním hmoty, jak je tomu např. u řezbářství) a sochařství plastické (socha zde vzniká přidáváním hmoty). Starožitnosti z oblasti sochařství sice mezi sběrateli nejsou tak hojně vyhledávané jako obrazy, zažívají však v poslední době renesanci a vracejí se do stylových obydlí. V této kategorii jste správně, pokud hledáte starožitné busty, dále pak bronzové, kamenné, dřevěné a další sochy. Oblíbené jsou i starožitnosti sakrálního charakteru – madony a ztvárnění Ježíše Krista na kříži.

Dřevo slouží k vyjádření uměleckých tužeb člověka po staletí. Dřevěné sochy, busty a další formy výtvarného umění jsou stylovou starožitností do každého interiéru.
Potřebujete poradit?

- Nápověda
- Články
- Archiv

Kontaky a informace

- kontatky
- obchodni podminky
- o společnosti

Facebook Antikcas.cz Instagram Twitter (C) 2022 antikcas.cz - antikcas.cz všechna prava vyhrazena | webdesign ABweb.cz
starožitnosti ,sběratelske ,či umělecke předměty online