Kukri Nepál 38,5cm

Litujeme ale toto zboží (Kukri Nepál 38,5cm) je nedostupné.
V případě dotazu nás kontaktujte na: info@antikcas.cz.
Děkujeme za pochopení.

Detail prodejce: safari72       další nabídky prodejce (9 ks)
ID: 5390       Vloženo: před 193 dny       Lokalita: Praha

Kukri,pouzdro bohatě zdobeno-viz foto,rukojet z rohoviny,délka samotné zbraně 36cm,

zdobeno hlavou lva,nožík a ocílka součástí,bezvadný stav-nepoškozeno.

 

 

KUKRI

Kukri je sečná zbraň z Nepálu, kde se tradičně vyrábí již tisíce let. „Kukri“ je jen jeden z několika názvů používaných pro tento mačetový nůž. V Nepálu se této zbrani říká také „Khukri“, „Khukuri“ nebo „Kukkri“. Je to zbraň, která si nalezla své místo jak v boji, tak i v samotné nepálské kultuře.

Kukri má robustní čepel, která je zahnutá a směrem ke špičce se rozšiřuje. Díky tomuto neobvyklému tvaru má tato zbraň velice dobré sečné vlastnosti. Jsou známy případy, kde se podařilo bojovníkovi s tímto nožem amputovat protivníkovi ruku jediným seknutím. Výhoda tohoto nože je ta, že dosáhnete maximální účinnosti za minimální námahy. Délka nože bývá obvykle kolem třiceti centimetrů, ale existují i verze s délkou okolo jednoho metru. Konec rukojeti, který se nazývá „Cho“, má tvar kravského rohu a o jeho užití se dodnes spekuluje. Někteří říkají, že díky tomuto zakončení nůž nemohl vypadnout z ruky. Mnozí však mají za to, že díky tomuto tvaru z nože snáze skapávala krev, takže rukojeť nebyla tolik mastná. Jílec zbraně nemá záštitu a bývá vyroben z černého dřeva, buvolí kůže nebo slonoviny. Velikou zvláštností jsou však dva zářezy na konci čepele, které měly obrannou funkci. Díky němu jste mohli zachytit zbraň protivníka, otočit ji a použít proti němu. Kukri nože se nosívají v sadě, která kromě nože samotného obsahuje ještě tři části: Karda (malý ostrý nožík), Chakma (malá ocílka na broušení) a pochva (pro oba nože a ocílku).

Nepálský nůž MASTER KHUKRIHistorie Kukri se datuje už do doby před počátkem našeho letopočtu, kdy je obyvatelé Nepálu používali k odražení útoků dobyvatelských vojsk Alexandra Velikého. A když dokáže nějaká zbraň zastavit druhého nejmocnějšího vládce dávných dob, o kterém mnozí dokonce mluvili jako o neporazitelném, je to skutečně účinná zbraň. Tento nepálský nůž se tradičně používal převážně na tři věci: na divočáky, na sekání dřeva a k boji. Pokud jste byli dostatečně dobří, dokázali jste jím i hodit. Zbraň pro boj z bezprostřední blízkosti se tak stala smrtící i na dálku. Je to taková nepálská obdoba indiánského tomahawku. Nože kukri se dokonce používají ještě dnes. Kromě obyvatel Nepálu je používají také jednotky Gurkhů v Britské armádě, kde slouží již 200 let a mají speciální povolení k nošení svých tradičních zbraní.

 

Chcete vědět více o této starožitnosti?

Chcete se na něco zeptat prodejce tohoto starožitného předmětu?
Chybí Vám informace? Položte dotaz prodejci a vyčkejte na odpověď. Pokuď uvedete i email (nepovinný údaj), budou Vám odpovědi okamžitě zaslány mailem. Vaše dotazy budou anonymně uveřejněny všem návštěvníkům.


Možnosti platby
cena
Osobně
0 Kč
Platba předem
0 Kč
Platba dohodou
dohodou

Možnosti dopravy
cena
Osobně
0 Kč
Poštou
140 Kč
Zájemce
datum
příhoz

Stránka |    
Obsah o prodejci nebyl zadán.
Zatím nebylo hodnocení uděleno.

Starožitnosti : ostatní

Další zajímavé starožitnosti z kategorie ostatní, které by Vás mohly zaujmout. Náhodně vybíráme 6 ks starožitnosti.

cena 590 Kč

cena 200 Kč
Potřebujete poradit?

- Nápověda
- Články
- Archiv

Kontaky a informace

- kontatky
- obchodni podminky
- o společnosti

Facebook Antikcas.cz Instagram Twitter (C) 2019 antikcas.cz - antikcas.cz všechna prava vyhrazena | webdesign ABweb.cz
starožitnosti ,sběratelske ,či umělecke předměty online