„Jsme podřízení času. Čas velí: Vpřed!“ tvrdil už William Shakespeare. Na měření této nezastavitelné veličiny lidstvo používá už od starověku hodiny – těmi nejstaršími byly hodiny sluneční. V Evropě ve 14. století byly sestrojeny první věžní hodiny a orloje. Kolem roku 1500 se objevily malé kapesní hodinky. Během renesance se začaly vyrábět mechanické stolní hodiny, zpravidla doplněné budíkem nebo hracím strojkem.
Starožitné hodinky jsou nejen módním doplňkem, ale i symbolem společenské prestiže. Většina kupujících volí náramkové hodinky s náramkem nebo řemínkem upevněným na hodinky pomocí dvou tzv. stěžejek. Kdo chce ale vskutku neobvyklý starožitnost jako doplněk, může zvolit kapesní hodinky – ty se nosí v kapse, původně v kapsičce pánské vesty (ke knoflíku vesty byly často připevněny řetízkem). Pokud přemýšlíte nad luxusním dotvořením interiéru, můžete zvažovat následující starožitnosti: kyvadlové nástěnné hodiny, lidově řečeno pendlovky, ale i stojací podlahové nebo krbové hodiny (které však zdaleka nemusíte umístit jen na krb, kde bylo tradičně jejich místo).
Za všechno může čas? Starožitné pendlovky, kukačky nebo jiné nástěnné hodiny dodají interiéru tu pravou atmosféru, a ještě vám napoví, kolik je právě hodin.
Ochrana spotřebitele
Kontaky a informace
(C) 2022 antikcas.cz - antikcas.cz všechna prava vyhrazena | webdesign ABweb.cz
starožitnosti ,sběratelske ,či umělecke předměty online