Hodiny : krbové

Starožitnosti Antikcas.cz : Hodiny : krbové
Stránka | 1 |  

Kategorie

kapesní
náramkové
nástěnné
podlahové
krbové
ostatní

Stáří

od  do 

Cena:

od  do 

Vlastnosti:

originál
reprodukce
neurčeno

Lokalita:

Hodiny legionářské, ocel použita z vojenského materiálu, ručičky lipové listy, bez bití, stroj 4denní, výška 27,5cm, šířka 18cm
Vloženo: před 287 dny             Lokalita: všechny kraje
Cena Kup teď: 5 500
Korpus porcelánových krbových kobaltových hodin Josefína, Royal Dux Czechoslovakia, bez Quartz strojku, výška 20cm
Vloženo: před 411 dny             Lokalita: všechny kraje
Cena Kup teď: 690
Stránka | 1 | 

Hodiny - krbové, starožitnosti

„Jsme podřízení času. Čas velí: Vpřed!“ tvrdil už William Shakespeare. Na měření této nezastavitelné veličiny lidstvo používá už od starověku hodiny – těmi nejstaršími byly hodiny sluneční. V Evropě ve 14. století byly sestrojeny první věžní hodiny a orloje. Kolem roku 1500 se objevily malé kapesní hodinky. Během renesance se začaly vyrábět mechanické stolní hodiny, zpravidla doplněné budíkem nebo hracím strojkem.

Starožitné hodinky jsou nejen módním doplňkem, ale i symbolem společenské prestiže. Většina kupujících volí náramkové hodinky s náramkem nebo řemínkem upevněným na hodinky pomocí dvou tzv. stěžejek. Kdo chce ale vskutku neobvyklý starožitnost jako doplněk, může zvolit kapesní hodinky – ty se nosí v kapse, původně v kapsičce pánské vesty (ke knoflíku vesty byly často připevněny řetízkem). Pokud přemýšlíte nad luxusním dotvořením interiéru, můžete zvažovat následující starožitnosti: kyvadlové nástěnné hodiny, lidově řečeno pendlovky, ale i stojací podlahové nebo krbové hodiny (které však zdaleka nemusíte umístit jen na krb, kde bylo tradičně jejich místo).

Elegantní malé budíky i větší krbové hodiny – v našem antikvariátu najdete mnoho tikajících starožitností, které však zdaleka nepatří pouze na krb.
Potřebujete poradit?

- Nápověda
- Články
- Archiv

Kontaky a informace

- kontatky
- obchodni podminky
- o společnosti

Facebook Antikcas.cz Instagram Twitter (C) 2022 antikcas.cz - antikcas.cz všechna prava vyhrazena | webdesign ABweb.cz
starožitnosti ,sběratelske ,či umělecke předměty online