Jak správně nafotit starožitnosti?

Víte o tom, že 90 % zákazníků se rozhoduje podle fotografie? Dejte si záležet! Chystáte se prodávat cennou starožitnost, ale k prodeji jste ji opatřili zcela nevyhovující fotografií? Zadržte! Snížíte tak cenu produktu a budete působit nevěrohodně. Foťte cenný předmět tak, jak si zaslouží. Jak na to?

Základní informace

Abyste předmět správně vyfotili, doporučujeme si prostudovat návody na internetu věnující se produktovým fotografiím. Starožitnosti následně můžete prodat na prvním webovém portále se starožitnostmi v naší zemi antikcas.cz, kde se po registraci můžete stát nakupujícím i prodávajícím členem komunity.

První fotku rozhodně vyhoďte

Předmět si postavte do místnosti, kde je dostatečný přístup denního světla. V případě velkých objektů, jako je například starožitný nábytek, se ujistěte, zda jsou dostatečně nasvětleny a v případě potřeby si doneste pár přenosných lamp, abyste předmět skutečně dobře nasvítili. Objekty umístěte k bílé stěně. Vypněte si blesk na vašem fotoaparátu a pusťte se do práce. Pokud je věc poškozena, je vhodné na nedokonalosti upozornit – upřímností si získáte nejvíce zákazníků, protože vám budou věřit i při dalším nákupu. Nejlepší je zvolit k focení digitální zrcadlovku. Výsledek práce zkontrolujte v počítači a vyberte jen ty nejlepší fotografie.

Malé předměty

Chystáte se prodat například řády a medaile, keramiku nebo starožitné šperky? Položte je na velký bílý stolek nebo kus bílého lamina. I když je slunečný den, předmět dostatečně nasviťte pomocí lampiček, zamezíte tak stínům na fotografii. Vypněte blesk. Předmět nafoťte z přední i zadní strany, přidejte fotografii příslušenství, například krabiček. Předmět by měl zabírat celou plochu fotografie, pozadí nikoho nezajímá.

Kontrola

Na počítači zkontrolujte, zda jsou fotky dostatečně nasvícené. Upravte vyvážení bílé barvy, aby bylo pozadí fotografie skutečně bílé. Fotografie otočte, pokud jsou naležato nebo vzhůru nohama. Za žádnou cenu nepublikujte rozmazané fotografie! Chystáte se prodat předmět vyšší hodnoty než 10 tisíc, například starožitné koberce? Doporučujeme investovat do fotografa, který se zabývá produktovými fotografiemi, nebo alespoň vlastní příslušnou techniku a dokáže upravovat fotografie na počítači.

Se správnou fotografií si zajistíte rychlý prodej vašich starožitností.


zpět na články


Potřebujete poradit?

- Nápověda
- Články
- Archiv

Kontaky a informace

- kontatky
- obchodni podminky
- o společnosti

Facebook Antikcas.cz Instagram Twitter (C) 2021 antikcas.cz - antikcas.cz všechna prava vyhrazena | webdesign ABweb.cz
starožitnosti ,sběratelske ,či umělecke předměty online