Jak nachystat starožitnosti k přepravě poštou?

Přinášíme pár cenných rad jak vaše starožitnosti správně zabalit, aby při přepravě pomocí poštovních společností nedošlo k poškození vašich cenností.

Jak bezpečně zabalit cenné předměty

Abyste se vyhnuli poškození starožitností při poštovní přepravě, připravte si vše, co se chystáte posílat, a oddělte samostatné části. Starožitnosti, jako je například keramika a porcelán, sklo či hodiny, je nejlepší dobře obalit bublinkovou fólií, kterou pořídíte v nejbližším hobby marketu či papírnictví. Tento obal vám zajistí dokonalé obalení rukojetí a veškerých nepravidelných tvarů starožitnosti. Každou součást předmětu obalte zvlášť – tedy například mísu i poklici, každý kousek zvlášť.

Vhodná krabice

Předměty vložte do krabice vhodné velikosti – pokud například posíláte starožitné šperky, volte krabici jen o kousek větší, než je zabalený předmět. Zbylý prostor krabice vyplňte opět bublinkovou fólií nebo zmačkaným papírem, aby se předmět v krabici nepohyboval. Počítejte s tím, že i když u poštovního přepravce zmíníte křehkost posílané věci, stále se vlivem lidského faktoru může stát, že balík bude postaven vzhůru nohama. Bublinkovou fólií tedy vyplňte skutečně veškerý prostor krabice. Jedná-li se o velmi cenný předmět, doporučujeme dvojí balení – menší krabici vložte do větší a opět zajistěte proti pohybu. Například starožitné obrazy budou pro bezpečný převoz vyžadovat obalů několik – v tomto případě můžete krabice rozřezat a přizpůsobit tvaru obrazu.

Balení k přepravě starožitností

Teď je potřeba balík poctivě utěsnit pomocí silné trvalé nepromokavé lepicí pásky – nezapomínejte, že je třeba jej důkladně oblepit ze všech stran! Opatřete balík úplnou a čitelnou adresou příjemce. Nezapomeňte uvést i plnou adresu odesílatele, která poslouží v případě návratu balíku. V každém případě si balík u přepravní společnosti dostatečně pojistěte a doklad si uschovejte.

Přejeme vám úspěšný prodej vašich starožitností, například na prvním webovém portálu se starožitnostmi a sběratelskými předměty v České republice, antikcas.cz.


zpět na články


Potřebujete poradit?

- Nápověda
- Články
- Archiv

Kontaky a informace

- kontatky
- obchodni podminky
- o společnosti

Facebook Antikcas.cz Instagram Twitter (C) 2021 antikcas.cz - antikcas.cz všechna prava vyhrazena | webdesign ABweb.cz
starožitnosti ,sběratelske ,či umělecke předměty online